OK1NOP Site

QTH: Březí, Loc: JO70IA, WAZ: 15, ITU: 28

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Můj blog
Radioamatérský blog


Malá rekapitulace

Email Tisk PDF

IMG 2492Malá rekapitulace

A další rok v háji. Nebýt víkendového projektu elektronkového FM rádia, které mě překvapilo svojí reprodukovatelností a čistým příjmem, tak bych za celý rok na stránkách zase nic nezveřejnil.  Asi to už se mnou lepší nebule a slibovat nápravu by hraničilo s rouháním se. Abych ukázal, že se neflákám a pilně schraňuji a tahám domů, do práce a ke známým všelijaké krámy, které je nutné bezpodmínečně zachránit pro budoucí generace, rozhodl jsem se poskytnout Vám takovou malou ochutnávku toho, co za uplynulý rok přibylo do mých už tak omezených prostor a na čem momentálně pracuji.

Aktualizováno Středa, 31 Prosinec 2014 11:01 Celý článek...
 

Novela Ohmova zákona

Email Tisk PDF

OhmDneškem vstupuje v platnost novela Ohmova zákona!

 Po mnoha letech diskusí nakonec Evropský parlament začátkem března ve zkráceném řízení definitivně schválil novelizaci Ohmova zákona. Jedná se bez nadsázky o revoluci ve všech oblastech elektrotechniky, jež zásadním způsobem ovlivní práci nás všech, což také byl hlavní argument odpůrců navrhovaných změn, kteří si přáli zachovat status quo. Naproti tomu navrhovatelé podporování vlivnými lobisty zastupujícími zájmy některých průmyslových skupin přesvědčovali zákonodárce, že Ohmův zákon v podobě, v jaké platí již více než 180 let, je dnes již zastaralý a neodpovídá současné realitě a potřebám moderní doby.

Aktualizováno Čtvrtek, 11 Duben 2013 09:23 Celý článek...
 

Setkaní Friedrichshafen 2012

Email Tisk PDF

friedrich3

 Ve dnech 22 - 24. 6. 2012 proběhlo 37. mezinárodní setkání radioamatérů v německém Friedrichshafenu. Díky ochotě Vaška OK1MWA, který vyjel o pár dní dříve a pro mou maličkost na místě obstaral ubytování, jsem se mohl výstavy a samožřejmě i k ní náležející burzy také zůčastnit. Následuje tedy malá fotoreportáž krámů a hraček které jsem měl možnost na setkání vyfotit. 

Aktualizováno Pátek, 29 Červen 2012 15:05 Celý článek...
 

R-399A Úprava digitální stupnice

Email Tisk PDF

R399 1Mirek OK6MK se pustil do výměny již vysvícených a špatně čitelných digitronů ve své R-399tce. Stávající desku s digitrony celou nahradil novou deskou s LED zobrazovači.
Úprava je celkem jednoduchá, protože signály jsou k jednotlivým zobrazovačům v přijímači vedeny pomocí BCD sběrnic a tak stačí přidat pouze dekodéry BCD pro sedmisegmentovky.
Přijímač hned vypadá o trochu moderněji a navíc lze kdykoliv vrátit do původního stavu snadnou výměnou desky se zobrazovači za desku původní.

Aktualizováno Neděle, 01 Duben 2012 11:39 Celý článek...
 

R-140, aneb darovanému koni...

Email Tisk PDF

R-140 3V pondělí minulý týden se mi donesla zpráva o nevyužitých dílech z radiové stanice R-140. I  nelenil jsem a vyrazil tedy ke známému na vrakoviště, kde se bloky z několika radiovozů nacházely. Bohužel radost z toho, že budu mít krásný PA stupeň a i pořádný anténní tuner vzala za své hned poté, co jsem spatřil jak jsou jednotlivé bloky skladovány a jakým způsobem probíhala jejich demontáž z vozů V3S. Pomlácené čelní panely, rozbité měřáky a ulámané konektory na zádech jasně vypovídaly o způsobu vynášení dílů z kabiny. No kdo by se s tím chtěl tahat ven… Skříň V3S, to je docela výška a ta práce než se tam člověk vyšplhá, takže proč se tahat dolů s padesátikilovým anténním dílem, když se to dá shodit  a cestu na zem už si najde sám...

Aktualizováno Pátek, 23 Prosinec 2011 03:06 Celý článek...
 

Jak se rodí weby

Email Tisk PDF

Tak Vás tu všechny pěkně vítám...

Už dlouhou dobu jsem měl neutuchající pocit, že nejdu s dobou... Všude kolem mě se vesele ksicht-bookuje, bloguje, skypuje a kdo ví co všechno ještě. Jen já se svou sbírkou krámů jsem z toho všeho nějak odsunut. Bohužel tento stav mému egu není vůbec příjemný.

Takže si jednou po prohlídce několika blogů a stránek, říkám: "Sakra, vždyt ti lidé kolikrát ani nemají o čem psát a přesto své stránky neustále doplňují. Tu o to co se stalo třeba v sámošce, nebo  támhle o nezajímavé video z Youtube. Přitom já mám doma spoustu krámů, které taky v podstatě nikoho nezajímají a proč to tedy též nezveřejnit."

Po krátkém přemýslení kde vlastně ti ostatní berou čas na aktualizování svých stránek a po dlouhé rozvaze o tom jak se rodí weby. Jsem se nakonec rozhodl, že to zkusím taky. Časem uvidím, zda mi zbude i nějaký ten čas na spaní a ostatní neinternetové životní záležitosti. Tož s chutí do toho...

Momentálně se jako začátečník trochu peru se zvoleným redakčním systémem Joomla, kterým mě inspirovaly pěkné stránky Jardy OK1CJB.

Úkol zní tedy tedy jasně...

Vytvořit web o vojenské komunikační technice, něco jako katalog vojenské radiotechniky.  Později doplnit nějaké ty HAM projekty, co jsem zrealizoval a přidat hrst moudra, kterého jsem v průběhu času nabyl. Nakonec snad přide i na pár těch blogů či jak se tomu říká...

První tedy začnu s katalogizací své sbírky radiostanic a postupně doplním i pár zajímavých projektů.

Tož Vám všem přeji zatím krátké počtení na mých nedokončených stránkách.

OK1NOP

Aktualizováno Úterý, 22 Listopad 2011 17:12
 


predelavkajpg6 2


Created by PA4RM

Počítadlo přístupů: