OK1NOP Site

QTH: Březí, Loc: JO70IA, WAZ: 15, ITU: 28

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Projekty Projekty - články
Radioamatérské projekty


Pulzy sčítající FM přijímač s elektronkami

Email Tisk PDF

IMG 2261Před více jak rokem jsem při procházení internetu objevil stánky Johna, na kterých popisuje stavbu tohoto přijímače. Při prvním pohledu na jeho zapojení se mi Pulse counting receiver (jak se přijímač jmenuje v originále), jevil jako nefunkční hloupost a šel jsem dál. Ale zvědavost mi nedala a mě stále více zajímalo, jak tento přijímač může v praxi fungovat. Proto jsem se porozhlédnul po internetu, zda se pokusil také někdo jiný přijímač s úspěchem postavit. Ukázalo se, že těchto přijímačů bylo postaveno již mnoho. Vlastně to byl v 60tých letech v Anglii velmi oblíbený způsob jak přijít k levnému VKV FM mono přijímači v Hi-FI kvalitě. Nakonec jsem se tedy rozhodnul přijímač postavit a vyzkoušet jak v praxi funguje. Výsledek mě natolik překvapil, že se Vám pokusím své snažení dále popsat.

Aktualizováno Úterý, 04 Listopad 2014 09:04 tube receiver
 

Elektronkový audion a NF zesilovač

Email Tisk PDF

Audion Zes_11 Vzhledem k tomu, že sekce projekty na mých stránkách mírně řečeno "trochu stagnuje", rozhodl jsem se zveřejnit pár fotek z mého nedávného snažení v oblasti vakuových konstrukcí. Protože se ve svém zaměstnání věnuji práci s celkem moderní technikou, snažím se volný čas směrovat spíše k technice archaické, která má od moderních konstrukcí navíc i trochu té vlastní duše. Takový integrovaný obvod má jistě mnohem více funkcí, možností, a zařízení s ním postavená mají nesporně i dokonalejší parametry, otázkou ale je, zda tyto špičkové parametry člověk vlastně potřebuje. Navíc, elektronka hřeje, svítí, po vypnutí se Vám ještě snaží chvilku něco našeptávat, a když je déle v provozu tak i trochu voní. To se té elektronce dá pak i ta mikrofoničnost snadno prominout, a i když se mi podařilo již několik moderních polovodičových součástek přivést do stavu kdy se chovají  téměř jako elektronky - tj. hřejí a svítí, takové zařízení pak stejně většinou nefungovalo, nevonělo ale spíše smrdělo a o jeho špičkových parametrech už také nemohla být řeč. 

Aktualizováno Sobota, 02 Únor 2013 22:24 Celý článek...
 

Projekty ve výstavbě

Email Tisk PDF

Všem co se zajímají o mé současné a minulé projekty se omlouvám. Momentálně zpracovávám místní katalog spojovací techniky a na projekty se dostane později. Viz. článek Jak se rodí weby.

 

PS: Taky jsem sem mohl dát obrázek panáčka s helmou a zbíječkou, nebo žluto černé stavební závory, či jíný pohyblivý GIF obrázek. Bylo to těžké, ale odolal jsem! :-)

Aktualizováno Středa, 16 Listopad 2011 22:15
 


predelavkajpg6 2


Created by PA4RM

Počítadlo přístupů: